آیا با  دسته بندی محصولات گرانول آشنایی دارید؟

 هنگام دسته بندی گرانول ، به محصولاتی برمی‌خوریم که خصوصیات بسیار متفاوتی دارند. گروهی از این محصولات بسیار نرم و منعطف هستند، به‌گونه‌ای که با انگشت هم فرو می­روند و گروه دیگر به‌سختی سنگ هستند. این طیف گسترده محصولات است که دسته­ بندی گرانول را بااهمیت کرده­ است.

توجه به این موضوع خود می­تواند مهم باشد که، گرچه گرانول، نوع پلیمر خاصی را بازگو نمی­کند، اما شکل ­دهی طیف پلیمر­ها به‌صورت گرانول، توانسته بسیاری از معایب و محدودیت­ های مواد پلیمری، از جمله pvc  را مرتفع سازد.

از یک نظر، دسته­ بندی گرانول ، می­تواند به دو گروه از محصولات پلیمری ختم شود: گرانول محصولات نرم و گرانول محصولات سخت. ناگفته پیداست که ساختار شیمیایی بافت گرانول هرکدام از این محصولات، ویژگی­های خاص خود را دارند. به‌عنوان مثال گرانول مربوط به تولید قالب پی­ وی­ سی مجسمه­ های گچی، از انعطاف بالا و در عین حال از مقاومت کمتری برخوردار است؛ در حالی که گرانول مخصوص تولید دیوار پوش، دارای استقامت بالا در برابر خراش و فشار است.

 

مزایای انواع دسته بندی گرانول چیست؟

  • درک خصوصیات هر کدام :

هنگام دسته­ بندی گرانول ، می­توانیم خصوصیات هر کدام از انواع گرانول را، بهتر درک کنیم و پی ببریم که هر دسته، برای ساخت چه نوع محصولی مناسب و برای ساخت چه محصولی نامناسب است.

  • بررسی محصولات به دست آمده از هرکدام:

دسته­ بندی گرانول به ما می ­آموزد که محصولات متفاوت پلیمری، چه پارامترهایی دارند. بررسی مسائل آماری مربوط به خصوصیات هر محصول، به ما ارزیابی مناسبی داده تا بتوانیم نقص­ها و محدودیت ­های محصولات پلیمری را برطرف کنیم.

  • پی بردن به معایب یا نکات مثبت انواع گرانول:

از نکات برجسته­ای که دسته­ بندی گرانول به ما یاد می­دهد، پی ‌بردن به نقاط ضعف و قوت انواع گرانول است. پس می­توان با این اطلاعات، در جهت تغییر ترکیبات گرانول اقدام کرد و محصولات جدید را باکیفیت بهتر تولید نمود.

 

محصولات گرانول نرم و سخت چه خصوصیاتی دارند؟

 خصوصیات محصولات تولید شده از گرانول نرم: برای تولید این محصولات از گرانولی استفاده می­شود که، پلیمر پایه آن به واسطه استفاده از نرم­ کننده­ هایی چون روغن dop، انعطاف­پذیر شده­اند. خاصیت انعطاف‌پذیری، به موادی چون pvc اجازه می­دهد تا در برابر ضربه و فشار استقامت کنند و بافت خود را حفظ نمایند.

از طرفی به کار بردن افزودنی­ هایی چون پایدار­کننده­ ها، این مواد را در برابر اثرات تخریبی محیط، مثل اکسیژن و اشعه uv محافظت می­کند. اگر بخواهیم یک محصول ایده­­آل، هنگام دسته­ بندی گرانول نام ببریم، می­توانیم از شلنگ پی­ وی ­سی یاد کنیم. این محصول از گرانول نرم تهیه می­شود و افزودنی­ های به کار رفته در گرانول آن، از این ابزار، محصولی فوق­العاده و باکیفیت ساخته است.

 

خصوصیات محصولات تولیدشده از گرانول سخت

در دسته­ بندی گرانول ، محصولاتی وجود دارند که همچون، پروفیل­ ها درب و پنجره پی­ وی­ سی، از گرانول سخت حاصل شده‌اند. در این گروه از مواد، مقاومت و حفظ شکل فعلی محصول، از دیگر خصوصیات آن، اهمیت بیشتری دارد.

به کار بردن افزودنی ­هایی چون پایدار­کننده ­ها و همچنین ترکیبات بهبود دهنده­ در برابر ضربه، این طیف از محصولات را برای تحمل فشار، ضربه و حتی خش، مقاوم کرده است. این مواد تا حدی در برابر حرارت مقاوم هستند. هنگام دسته­ بندی گرانول ، بهتر است این طیف از محصولات را جزو محصولات شکننده قرار دهیم. چون این محصولات هنگام دریافت فشار یا ضربه نامتعارف، به جای قوس برداشتن، دچار شکستگی می­شوند.

 

دسته بندی گرانول بر اساس محصولات تولید شده  

هنگام دسته­ بندی گرانول ، می­توان آنها را بر اساس محصولات ساخته شده از آنها و خصوصیات هر کدام نیز، طبقه بندی نمود. از آنجا که لیست این محصولات بسیار زیاد است، در اینجا تنها به ذکر چند نمونه محدود بسنده می­کنیم.

گرانول کابلی:

گرانول کابلی، بسته به اینکه قطر و وزن هسته کابل چه میزان است، یا اینکه قرار است در چه مکانی مورد استفاده قرار گیرد، می­تواند ساختار متفاوتی داشته باشد. هر چه قطر کابل کمتر باشد، برای تولید آن از گرانولی با ترکیبات نرم­ کننده بیشتر، استفاده می­گردد.

گرانول تولید شلنگ:

در تولید شلنگ باید نکاتی زیادی را لحاظ کرد. مثل قطر دهانه، فشار سیال، نوع سیال و بسیاری مسائل دیگر. هنگام دسته بندی گرانول ، باید گرانول مخصوص تولید شلنگ را جزو گرانول­ هایی با ترکیبات پیچیده در نظر گرفت.

گرانول تولید دیوارپوش:

  این محصول نیاز به گرانول سخت دارد. چون این محصول قرار است در برابر فشار و ضربه، دام و پایداری داشته باشد.

گرانول تولید کفی­ کفش و دمپایی:

دسته ­بندی گرانول به ما می­گوید که باید برای تولید کفی­ کفش یا دمپایی از گرانول نرم استفاده نمود. از طرفی رعایت بهداشت و پایداری بافت این محصول نیز، از اهمیت برخوردار است.

 

درصورتی که فروشنده ضایعات سیم و کابل و یا خریدار گرانول هستید، میتوانید فرم زیر را پر کرده تا با شما تماس گرفته شود و یا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

09121592463