گرانول پی وی سی چیست و موارد مصرف آن کدام است؟

گرانول به پلیمر خاصی اشاره نمی کند بلکه به نوعی از شکل پلیمر می پردازد که توسط صنایع پتروشیمی به صورت دانه دانه تولید می شود. در واقع این دانه ها برای اینکه به محصولات پی وی سی تبدیل شوند باید ذوب شده و به شکل محصول مورد نظر درآیند. تولید کننده گرانول پی وی سی به این نکته توجه می کند که زمانی که پلیمر pvc در حال تولید شدن است، ماده اولیه، در دستگاه اکسترودر یا خارج کننده مواد، ذوب می شود. این ماده نرم، زمانی که از سر دریچه اکستوردر در حال خارج شدن است یک کاتر آن را برش داده و به صورت قطعه قطه در می آورد و این گونه است که گرانول بوجود می آید. جالب توجه است که بدانید هنگام پخش گرانول pvc ، باید آنرا را از مخلوط شدن با مواد دیگر محافظت نمود.

چه عواملی در تولید گرانول پی وی سی نقش دارند؟

تولید کننده گرانول پی وی سی می داند که هدف از تولید هر پلیمر رسیدن به ماده خاص و مطلوبی است که خواص و ویژگی های محاسبه شده ای دارد. برای دست یابی به گرانول پی وی سی، عواملی از جمله دما، فشار، کاتالیزور و مواد اولیه باید به دقت مورد سنجش قرار گیرند تا محصولی که مد نظر کارشناسان است حاصل شود. هنگام پخش گرانول pvc لازم به یاد آوری است که، پلیمری که بار اول از مواد اولیه ، ذوب و شکل دهی می شود، مطمئنا خواص بهتری دارد. اصطلاحا به محصولاتی که بار اول تهیه می شوند «مواد اول» گفته می شود. اما پس از هر بار ذوب و شکل دهی، خاصیت آن ماده کاهش می­یابد.

کاربردهای متعدد گرانول پی وی سی

هنگام پخش گرانول pvc باید بدانید که این ماده کاربردهای متعددی در دنیای کنونی دارد و توانسته محصولاتی را به دست مصرف کننده برساند که، تولید آن­ها با مواد دیگر، از منظر اقتصادی مقرون به صرفه نیست. البته محصولات ساخته شده با ماده pvc نسبت به سایر مواد، صرفه نظر از بحث بصرفه بودن، از کیفیت بالایی نیز برخوردار هستند. تولید کننده گرانول پی وی سی به طور حتم از این خصوصیات مطلع است.

کاربردهای گرانول پی وی سی(pvc) در صنعت ساختمان

 • تولید لوله­های انتقال پس­آب ساختمان:

  لوله های پی وی سی یا پلیکا از جمله محصولاتی هستند که به خاطر وزن پایین و مقاومتشان در برابر نفوذ رطوبت، امروزه در اکثر ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند.

 • تولید سقفهای پی وی سی:

  در موقع پخش گرانول pvc باید بدانید که این ماده با تولید سقفهای سبک و در عین حال مقاوم، توانسته هزینه ها ساختمان سازی را تا حد زیادی پایین بیاورد. این سقف ها در مقابل نم و نشت رطوبت، عایق بوده و نسبت به سایر محصولات کاملا به صرفه هستند.

 • پنجره های پی وی سی:

  تولید کننده گرانول پی وی سی مطلع است که این ماده، قابلیت تبدیل شدن به اشکال هندسی متعددی را دارد. به همین خاطر می توان به راحتی محصولاتی با اشکال چهارگوش، مثل قاب پنجره های ساختمانی را تولید نمود.

پخش گرانول pvc

پخش گرانول pvc

کاربردهای پی وی سی در ساخت لوازم شخصی قابل توجه تولید کننده گرانول پی وی سی

 • پوشش موبایل ها:

  موبایل­ها امروزه یکی لوازم پرکاربردها اکثر انسانهاست. شاید کمتر کسی بداند که پوشش محافظ و بدنه این موبایل­ها از پی وی سی ساخته می شوند.

 • تولید انواع دستکش:

  گرانول پی وی سی در تولید انواع دستگش­های خانگی، صنعتی و کشاورزی کاربرد دارد. ماده پی وی سی باعث شده که این محصولات هم بسیار مقاوم و با انعطاف باشند و هم نسبت به سایر دستکش ها، ارزانتر.

 • کارتهای اعتباری:

  در زمان پخش گرانول پی وی سی آگاهی از این مسئله لازم است که، بدنه کارتهای اعتباری نیز از جنس پی وسی ساخته شده است. گرانول پی وی سی به خاطر داشتن پایداری بالا در برابر تخریب بافت، توانسته محصولاتی را به بازار عرضه نماید که برای سلامتی انسان بی خطر هستند.

کاربردهای گرانول پی وی سی در ساخت صنعت پوشاک

ماده شبه چرمی وجود دارد به نام رکسین. این ماده در واقع از گرانول پی وی سی بدست آمده است. تولید کننده گرانول پی وی سی کاملا از این محصول با خبر است. کارشناسان برای تولید رکسین، ساختار پی وی سی را دستکاری کرده اند تا بتوانند ماده ای بوجود بیاورند که خواص چرم را داشته و بتوان از آن برای ساخت لوازم پوشیدنی استفاده کرد. از رکسین پی وی سی می توان برای ساخت انواع کفش، شلوار و همین طور اثاث منزل که درواقع شکلی با انعطاف دارند استفاده نمود.

کاربردهای گرانول پی وی سی در ساخت طیف وسیعی از محصولات

از کاربرهای متعدد گرانول پی وی سی می توان به ساخت انواع لوازم پزشکی، مثل لوله های پزشکی، کفپوش ساختمان، لوازم بسته بندی غذا، ظروف یکبار مصرف، انواع شیلنگ، مخروط­های ترافیکی، نرده­­های وینیل، کیسه خون و… نظر انداخت. شرکت پارس گرانول، تولید کننده گرانول پی وی سی بوده و در زمینه پخش گرانول پی وی سی دارای مهارت فوق العاده ای است. پارس گرانول در زمینه ارائه بهترین کیفیت از محصول گرانول پی وی سی از شرکتهای مطرح کشور به حساب می آید.

درصورتی که فروشنده ضایعات سیم و کابل و یا خریدار گرانول هستید، میتوانید فرم زیر را پر کرده تا با شما تماس گرفته شود و یا با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

09121592463
[contact-form-7 404 "Not Found"]